Descripción de la oferta de empleo

Department: Tovární č.p. 1180/30, Olomouc. Also suitable for OZZ. Contact is possible ONLY by email. In your position you will be in charge of: - Programming of PLC, HMI and other systems, including visualization according to customer specifications - Commissioning of equipment / cells - Commissioning of robots communication with peripherals and PLC system - Error analysis, technical support - Creation of project documentation What from you do we demand - High school / university technical education - Experience in PLC and HMI system programming required - Intermediate knowledge of English or German - ŘP B, willingness to travel Zam. benefits: - Employment in the top technology company in its field - 5 weeks holiday - 3 sick days - 13. Wages - Flexible working hours (quarterly compensation period) - Career growth opportunities - Educational courses and training - Language education - Multisport card - Meal vouchers - And other benefits

Pracoviště: Tovární č.p. 1180/30, Olomouc. Vhodné i pro OZZ. Kontakt je možný POUZE emailem. Na Vaší pozici budete mít na starost: - Programování PLC, HMI a dalších systémů včetně vizualizace dle specifikací zákazníka - Uvedení zařízení / buňky do provozu - Zprovoznění komunikace robotů s periferiemy a systémem PLC - Analýza chyb, technická podpora - Tvorba projektové dokumentace Co od Vás požadujeme? - SŠ / VŠ vzdělání technického směru - Zkušenosti v programování PLC a HMI systému nutné - Středně pokročilá znalost AJ nebo NJ - ŘP B, ochota cestovat Zam. výhody: - Zaměstnání v top technologické společnosti ve svém oboru - 5 týdnů dovolené - 3 sick days - 13. Mzdu - Flexibilní pracovní dobu (kvartální vyrovnávací období) - Možnost kariérního růstu - Vzdělávací kurzy a školení - Jazykové vzdělávání - Multisport kartu - Stravenky - A další benefity

Detalles del trabajo
Sector:
Work experience:
Work experience is not required
Habilidades lingüísticas:
  • English
  • Good
  • German
  • Good
Horquilla salarial::
Not provided
Date of expiry:

Información sobre la empresa

Cooperation network formed by public employment services. It is an agency of the EU set up to facilitate employment mobility among the member states and it maintains a database of jobs as a useful means to search and apply for jobs in the EU, EEA and Switzerland. Más información