Descripción de la oferta de empleo

Szélezetlen fűrészáru gyártás

  • rönkhasító szalagfűrész által felvágott deszkák kézi leszedése a fűrészgépről
  • deszkák szemrevételezéssel történő átvizsgálása, a hibás anyagok kiválogatása
  • a deszkák szélességének és hosszúságának megmérése, az adatok rögzítése a felvételi lapon
  • az azonos fafajú és vastagságú deszkákból egységrakatok képzése, melynek során a fűrészáru sorokat a rakaton belül hézaglécekkel el kell választani
  • amennyiben kérgezett fűrészáru előállítása történik, el kell végezni a kéreg eltávolítását is vonókéssel
  • a fűrészáru szárítását követően közreműködik a száraz anyag osztályozásában, amely a rosszabb minőségű lap, valamint az oldalak és bütük minőségi jegyei alapján történik. Az osztályozás során kézi erővel történik a deszkák átrakása, válogatása
  • a munkafolyamatok végén gondoskodik a munkaterület megtisztításáról.

  •  Bútorléc gyártás

A szélezetlen fűrészáruból szélezett termék előállítása a következők szerint:

  • a szélezetlen anyag előkészítése a sorozatvágás számára: a megrendelt késztermék előállításához szükséges megfelelő vastagságú és minőségű deszkák kiválogatása az adott fafajtából.
  • sorozatvágás: a deszka felvágása bútorléc formára, a szélezetlen fűrészáruból szélezett fűrészáru készül. A sorozatvágás során a gépkezelő által a kívánt szélességi méretre vágott deszkát leszedi a körfűrészgépről és azokat egymásra helyezi. A leeső széldeszkákat külön összekötegeli.
  • a szélezett áru méretre darabolása a kívánt hosszúság szerint: a méretre vágás daraboló körfűrésszel történik. A darabolás megkezdése előtt a fűrészgépen elvégzi a szükséges méret beállítást. A daraboláskor külön helyezi a leeső hulladékot és a készterméket.
  • a méretre darabolt áru osztályozása méret és minőség szerint: az osztályozásnál meg kell vizsgálni a termék minőségét (szíjácsosság, göcs, szín) és ez alapján kell azokat különválogatni. Szintén ki kell válogatni a nem megfelelő méretű termékeket is.
  • a kiválogatott anyagokból rakatok készítése: a fentiek alapján osztályozott termékekből készülnek az egységrakatok a bútorléc gyártási csoportvezető rendelkezései alapján.
Detalles del trabajo
Work experience:
Work experience is not required
Habilidades lingüísticas:
  • Hungarian
  • Fluent
Horquilla salarial::
Date of expiry:
Link for more information:

Información sobre la empresa

Lumber-Fa Kft. has been present for 25 years in Hungary and is owned by the Italian family Brotto active in the wood field for 50 years.It is well organized with 2 primultini saws, trimming boards systems, evaporators and over 24 driers.Lumber-Fa Kft. has a logistics facility of around 4000 m2 and approximately 1500 m3 of dry wood stored to meet all requirements of its customers.Lumber-Fa Kft… Más información