Partner sites:EURES

Lakatos MIG-MAG hegesztői tudással, Dél-Németország

by:  Jobcapital Kft.

This offer has expired

You can not apply any more to this job offer. Please go to the list of all available jobs to find a still valid offer.

The job offer is available for the following event:

Dél-németországi megbízónk részére Ulm környékére januári kezdéssel MIG-MAG hegesztői tudással rendelkező lakatosokat keresünk.

Feladatok:

  • Lemezhegesztés (8 mm-ig)
  • Borítások elkészítése
  • Heftelés, kiigazítás, összeillesztés, csiszolás
  • Elkészült munkaanyagok ellenőrzése

Elvárások:

  • Fémipari végzettség (pl. lakatos)
  • Releváns munkatapasztalat
  • MIG-MAG hegesztői ismeretek
  • Rajzolvasási ismeretek
  • Kétműszakos munkarend vállalása
  • Alapszintű német nyelvtudás
  • Önálló, pontos, precíz munkavégzés
  • B kategóriás jogosítvány és saját autó

Előny, de nem feltétel:

  • Hegesztői minősítés

Amit kínálunk:

  • Versenyképes bérezés (kb. havi nettó 2000 EUR + rendszeres túlóralehetőség)
  • Kiküldetéssel történő munkavégzés
  • Ingyenes szállás
  • Januári kezdés
  • Hosszútávú munkavégzési lehetőség egy modern cégnél

Munkavégzés helye: Ulmtól kb. 30 km-re északra

This job has expired

Jobs that may interest you

CUTTING MACHINE OPERATOR / ERODER

Offered by:  Germany
Workplace: Germany
A company in Baden- Wuerttemberg, which is a specialist on metalworking, is looking for Cutting machine operator Eroder Specialist in metal technology - machining technology Requirements: Apprenticeship or work experience in this profession Basic German language skills or willingness to learn German Experience with work preparation for wire eroding, CNC programming, cutting machines Employer offer: Permanent employment contract Working time:... Read more