Gépi Forgácsoló

by:  CLAAS Hungária Kft.

This offer has expired

You can not apply any more to this job offer. Please go to the list of all available jobs to find a still valid offer.

The job offer is available for the following event:

Az Ön feladatainak részét képezik:

  • hagyományos működésű portálmarón, egyetemes marón, vízszintes fúróművön való  forgácsolási műveletek elvégzése;
  • gépek üzemeltetése és tisztántartása;
  • kész munkadarabok méretének ellenörzése;
  • alap karbantartási feladatok ellátása.

Elvárások:

  • gépi forgácsoló, marós, NC-CNC forgácsoló szakirányú végzettség;
  • minimum három éves szakmai tapasztalat;
  • műszaki rajzolvasás gyakorlati szintű ismerete;
  • önálló munkavégzés
  • többműszakos munkarend vállalása.

Amit kínálunk Önnek:

  • magas színvonalú technikai háttér;
  • nemzetközi munkakörnyezet;;
  • hosszú távú perspektíva;
  • rendezett és biztonságos munkakörnyezet;
  • családbarát munkahely családi programokkal.
This job has expired

Jobs that may interest you

Technical antenna (Zalaegerszeg)

Offered by:  Schneider Electric Zrt.
Workplace: Hungary
Upstream Flow Supervisor What we offer Competitive compensation and benefit package Long-term career planning Support of work-life balance Good opportunity for professional development Wide insight on business processes Main activities Be the MCO (Manufacturing Change Owner) for his plant Be the "Plant pilot" for the integration of products evolutions into his Plant. Manage products evolution projects into the Plant: Coming... Read more